• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Północna Europy – miejsca, które warto zobaczyć

Odkryj piękno Ukrainy
Pomimo tego, że Ukraina jest naszym największym sąsiadem, to jednak w kwestii turystyki kraj ów wciąż nie został jeszcze przez nas dostatecznie poznany – o wiele częściej decydujemy się na wyjazd do krajów położonych chociażby na południu Europy, podczas gdy dosłownie za naszą granicą leży kraj mogący nam zaoferować bardzo wiele ciekawych rzeczy. Jeżeli zatem chcielibyśmy wybrać się na wakacje do rzeczywiście ciekawego miejsca, to zdecydowanie warto nieco zainteresować się właśnie Ukrainą.
Do zdecydowanie najważniejszych miast w tym kraju zalicza się rzecz jasna położony w pobliżu polskiej granicy Lwów, który przez całe wieki znajdował się w Polsce – z tego też powodu aktualnie możemy w nim podziwiać ogromną ilość pozostałości po polskiej kulturze. Ukraina jest jednak na tyle dużym krajem, że warto pojechać trochę dalej na wschód, bowiem również i tam znajdziemy wiele ciekawych rzeczy. Świetnym przykładem może tu być chociażby Kijów, który w chwili obecnej z całą pewnością zalicza się do zdecydowanie najciekawszych stolic w całej Europie.
Wybierając się na Ukrainę możemy zobaczyć tak wiele interesujących atrakcji, że jedna wycieczka z pewnością nie wystarczy nam do całkowitego poznania tego wspaniałego kraju. Równocześnie jednak warto bliżej się nią zainteresować, chociażby dlatego, że w zachodniej jej części możemy znaleźć całe mnóstwo pozostałości po polskiej kulturze, zatem będzie to dla nas doskonała lekcja historii.

1. Zobacz stronę

2. Dowiedz się więcej

3. Sprawdź to

4. Sprawdź to

5. Zobacz szczegóły

Categories: Podróże

Comments are closed.